Sobota, 24/02/2018

Jak mówić by być słyszaną? Jak słuchać by usłyszeć?

Jak mówić by być słyszaną? Jak słuchać by usłyszeć?

Data 24.02.2018 r.

Efektywna komunikacja (czas trwania ok. 3 h, start o 15:00)

Przyjdź i dowiedz się jak podnieść efektywność Twojego komunikowania się z otoczeniem. Podczas spotkania Beata Karwowska i Monika Słotwińska-Łychota, absolwentki Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, pomogą Ci zwiększyć Twoją wiedzę i umiejętności w przełamywaniu barier utrudniających skuteczną komunikację,

Warsztat opiera się na założeniach metody Marshalla Rosenberga pn.: Porozumienie bez Przemocy (NVC), hołdującej zasadzie poszanowania interesów wszystkich stron dialogu. Podczas warsztatu nie uczymy technik. Uczymy tworzenia przekazu opartego na wzajemnym szacunku i szczerości. W jego trakcie w sposób teoretyczny i praktyczny przedstawimy zagadnienia pomagające lub utrudniające komunikację. Poćwiczymy sposoby przełamywania barier w komunikacji rozpoznając potrzeby zarówno swoje własne jak i odbiorcy komunikatu. Opowiemy o emocjach – skąd się biorą i jak nimi zarządzać oraz jakie są ich biologiczne uwarunkowania. Opierając się na empatii omówimy i przećwiczymy zasady komunikacji skoncentrowane na rozwiązywaniu problemów a nie ich unikaniu.

 

Zajęcia poprowadzą:

Beata Karwowska

W 2005 r. uzyskałam dyplom Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku psychologii międzykulturowej, a w 2013 ukończyłam Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii. Jestem Mediatorem sądowym wpisanym na listę Sądów Okręgowych oraz uzyskałam certyfikat Mediatora w oparciu o metodę Porozumienie bez Przemocy (NVC). Zawodowo negocjuję ze strategicznymi Klientami firmy. W życiu i w pracy  wykorzystuję umiejętności zdobyte w zakresie empatycznej komunikacji.

i

Monika Słotwińska-Łychota

Wielokrotnie, zarówno w Polsce jak i za granicą, przekonałam się, że nieporozumienia i konflikty wynikają z braku zrozumienia potrzeb, zarówno swoich jak i drugiej strony.  Dlatego zafascynowała mnie idea Porozumienia bez Przemocy bazująca na podstawowych zasadach życia społecznego. Dlatego od kilkunastu lat uczę się, praktykując tą i inne metody komunikacji, by w jak najefektywniejszy sposób wspierać innych w dochodzeniu do porozumienia ze sobą i otaczającym światem.  W 2005 r. uzyskałam dyplom Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku psychologii międzykulturowej, a w 2012 ukończyłam Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii.

 

Maksymalna liczba osób: 12

Prosimy o wcześniejsze zapisy. Uczestnictwo dla Gości gratis.

 

Zarezerwuj dowolny pakiet pobytowy i ciesz się z uczestnictwa w warsztatach - KLIKNIJ TUTAJ

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij