Wtorek, 28/08/2018

Spotkanie z Szymonem Kobusińskim

28 sierpnia o 18:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z autorem:

 

SZYMON KOBUSIŃSKI

 

Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi i członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Zrealizował wiele unikalnych projektów fotograficznych, pokazywanych na prestiżowych wystawach. Do najważniejszych należą: “Inny Świat” w Teatrze Narodowym, “Światło Życia” w Teatrze Wielkim, czy “Ocalić od zapomnienia” w Ambasadzie RP w Londynie.

Pozowały mu takie osobistości, jak Danuta Szaflarska, Roman Polański, czy Prezydent Ryszard Kaczorowski.

Za film "Metamorphosis" otrzymał II nagrodę w konkursie International Photography Awards #2014 - to jedno z najcenniejszych trofeów fotograficznych.

Film został też doceniony i nominowany do wielu innych nagród, w tym do tytułu Moving Images Photographer of the Year w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie - Lucie Awards.

 

Szymon Kobusiński jako jedyny fotograf w Polsce z konsekwencją buduje plany zdjęciowe pod wodą. Jest autorem wielu cykli, sesji i rozpoznawalnych zdjęć, ale ciągle powraca do fotografii podwodnej.

Artysta zaprasza do kontemplacji obrazów rozpiętych między pozorną subtelnością i surową ekspresją.

Szymon Kobusiński najsilniej koncentruje się na samym procesie odbywającym się na planie zdjęciowym, starając się uzyskać unikalny efekt już tam, a nie dopiero na etapie postprodukcji. Opiera swoją sztukę na dobrej szkole fotografii tradycyjnej i analogowej, technologii cyfrowych używając już tylko jako narzędzi pomocniczych. Dziś rzadko spotyka się te dwie metody zastosowane z taką precyzją.

 

Strony autora:

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij