15oC Pogoda
Przejdź do treści Idź do góry

Aktywności latem

Lato najbardziej sprzyja aktywności fizycznej. Dla entuzjastów aktywnego wypoczynku zaplanowaliśmy wiele ciekawych propozycji sprzyjających zarówno zgrabnej sylwetce, jak i zdrowiu!

Poprzednia strona

Jogging, spacer, nordic walking, kajaki, łódki, quady, gry zespołowe, wycieczki rowerowe, fitness na zielonej trawie, a może zawody w łowieniu ryb? To tylko niektóre z propozycji letniego i wiosennego, aktywnego wypoczynku w Talarii.

25 ha terenu daje wiele możliwości, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Na terenie 11 ha parku otaczającego Pałac, przygotowaliśmy 4 km trasy przeznaczonej do biegania czy Nordic Walking!

Bieg po zdrowie

Biegać każdy może, ale najważniejsze są chęci! Podczas biegania pracują wszystkie mięśnie: nóg, rąk, brzucha, pleców. W Talarii, w otoczeniu natury śmiało przemierzysz wyznaczone sobie dystanse po komfortowej, miękkiej nawierzchni. Jako bonus w słoneczny dzień gwarantujemy Ci ładną, naturalną opaleniznę.

Nordic Walking

Mogą uprawiać go wszyscy, dla których niewskazane jest bieganie. To także świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają kłopoty z utrzymaniem równowagi lub koordynacją ruchową. W Talarii wypożyczysz specjalne kijki przeznaczone do marszu, dopasowane do Twojego wzrostu. To właśnie one przejmują część obciążenia, odciążając tym samym stawy nóg (co jest szczególnie istotne w przypadku osób borykających się z nadwagą). Dzięki kijkom można stawiać dłuższe kroki oraz poruszać się o wiele szybciej niż podczas tradycyjnego marszu, a to wpływa na większy wydatek energetyczny organizmu – pozwala spalić do 40% więcej kalorii! Do wysiłku angażowane są nie tylko nogi, ale także przedramiona, ramiona, plecy i brzuch.

Jeśli po raz pierwszy zechcesz skorzystać z takiej przyjemności, możesz zgłosić się do naszego Instruktora, który wprowadzi Cię w tajniki odpowiedniej techniki prowadzenia kijków, która jest bardzo istotna.

Kajaki, łódki

Taka forma aktywności to nie tylko relaks. To świetna zabawa, ale i trening całego ciała. Kajaki rozwijają mięśnie ramion i barków. Jeśli chcesz trochę polenicuhować, możesz zastąpić kajak łódką. Po trzech stawach znajdujących się na terenie kompleksu możesz pływać do woli, zrelaksować się i cieszyć się słońcem. Jeśli podejmiesz wyzwanie i zechcesz skorzystać z tej formy rekreacji - zapraszamy do naszej wypożyczalni.

Gry zespołowe i bilard

Kolejna propozycja jest dla tych, którzy czują ducha walki… Gry zespołowe na świeżym powietrzu, takie jak np. siatkówka czy badminton, świetnie sprawdzają się nie tylko jako forma integracyjnej aktywności, ale przede wszystkim pobudzają wiele grup mięśni i poprawiają koordynację ruchową. Do Państwa dyspozycji w Sali Kominkowej oddajemy stół do bilarda (prosimy upewnić się o dostępność danego dnia) oraz piłkarzyki.

Wycieczki rowerowe

Czy wiesz, że jedna godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii? Dodatkowo będziesz miała zdrowszy kręgosłup i serce. Dzięki systematycznej jeździe schudniesz i wzmocnisz mięśnie nóg. Poza tym, na rowerowej wycieczce przyjemnie spędzisz czas z przyjaciółkami i odreagujesz stresy dnia codziennego!
Skorzystaj z naszej propozycji rowerowych wypraw! Wskażemy Ci także wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić.

Biesiada

Z myślą o tych, którym wyjątkową przyjemność sprawia biesiada przy grillu czy ognisku, stworzyliśmy idealne miejsce do uczty na świeżym powietrzu.

  • Rybaczówka - miejsce biesiadne z piecem chlebowym oraz miejscem na ognisko,
  • Letnia altana - nad stawem, idealna na kameralny koncert, ale też poranny fitness czy też elegancki gabinet masażu na świeżym powietrzu.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij