12oC Pogoda
Przejdź do treści Idź do góry

Oryginalne sposoby na odpoczynek? Floating i apiterapia!

Poprzednia strona

oryginalne sposoby na wypoczynek

Istnieją różne sposoby na odpoczynek. Dla niektórych jego synonimem jest zrelaksowanie się w ulubionym fotelu, a dla innych wizyta na basenie. My znamy jednak jeszcze inne, które dzięki swojej oryginalności oraz skuteczności zachwycają wielu gości. Zapraszamy na odpoczynek w SPA i skorzystanie z wyjątkowych kuracji oraz zabiegów, takich jak floating i apiterapia. Co kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami?

Floating, czyli głęboki relaks dla każdego

Zacznijmy od jednego z najbardziej wyjątkowych sposobów na odpoczynek, który przeznaczony jest dla osób przemęczonych, aktywnych oraz kontuzjowanych. Terapia floatingowa polega na swobodnym unoszeniu się ciała na powierzchni wody o 30-centymetrowej głębokości. Odbywa się w specjalnej kabinie, która pozwala na zminimalizowanie bodźców zewnętrznych i tym samym kojący relaks.

Podczas unoszenia się na powierzchni wody ciało przyjmuje swobodną, w pełni naturalną pozycję, a dzięki odpowiedniej temperaturze i ciszy możesz liczyć na skuteczną regenerację – zarówno ciała, jak i umysłu. Jedna sesja floatingowa  trwa 45 minut i jest w stanie zapewnić odpoczynek w SPA 4-5 razy efektywniejszy niż sen! Dzięki temu jest to rozwiązanie tak chętnie wybierane przez naszych gości – sprawdź, a bez wątpienia nie pożałujesz.

Apiterapia – „pszczeli” sposób na odpoczynek

Drugi wyjątkowy sposób odpoczywania jest jeszcze bardziej niecodzienny, ale w stu procentach sprawdzony – wystarczy zapytać naszych gości, którzy mieli okazję skorzystać z apiterapii. Przeprowadzana jest ona w specjalnie skonstruowanym domku, w którym możesz odpocząć na wygodnym łóżku. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie pewien mały szczegół – pszczoły.

Ich bardzo duża liczba powoduje wytwarzanie przyjemnego dla ucha szumu, a także mikrowibracji i biopola, co sprawia, że taka kuracja działa regenerująco na ciało i umysł. Wszystko to, w połączeniu z zapachem miodu i propolisu, a także powietrzem z ula sprawia, że taki sposób na odpoczynek polecany jest osobom cierpiącym na chroniczne zmęczenie, bezsenność, choroby układu nerwowego, reumatyczne i nie tylko.

Oczywiście pszczoły są odpowiednio odseparowane od pacjenta, dzięki czemu nie musisz obawiać się użądlenia. Podobnie jak w przypadku floatingu, apiterapia trwa 45 minut i przyniesie Ci nieznane dotąd, wyjątkowe doznania.

Szukasz innych sposobów odpoczywania? W resorcie Talaria z pewnością je znajdziesz!

Mnóstwo sposobów odpoczywania w naszym resorcie sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oferujemy wiele masaży, zabiegów i terapii, udostępniamy strefę saun oraz cardio, a przede wszystkim – okolice pełne zieleni i bliskość 3 stawów. Odwiedzając nas, zyskasz możliwość wypożyczenia kajaka, udania się na długi spacer przy wsparciu kijków do nordic walking czy skosztowania przepysznych dań naszej kuchni. 

Wszystko to sprawi, że odpoczynek w SPA jest tak chętnie wybierany przez wiele osób i z całą pewnością będzie w pełni satysfakcjonujący również dla Ciebie! 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij