Sobota, 13/11/2021

Weekend z hawajskim tańcem hula

Serdecznie zapraszamy na weekend na pożegnanie lata z hawajskim tańcem hula!
W programie:
 
SOBOTA, 13.11.2021r.:
I zajęcia z tańca hula- start 10:00, czas trwania ok. 2 h
II zajęcia z tańca hula - start 16:00, czas trwania ok. 2 h
 
NIEDZIELA, 14.11.2021r.:
III zajęcia z tańca hula - start o 10:00, czas trwania ok. 2 h
 
 
Taniec Hula
 
Jest nazywany „hawajskim darem dla świata”. To nie tylko taniec, ale także filozofia życia. To bicie serca z wysp hawajskich, a zgrabna forma tańca uosabia piękno i urok mórz południowych. Pełen wdzięku i gracji kołyszący ruch bioder, rytmiczne kroki i symboliczne gesty rąk - ilustrują hawajskie opowieści, mity i legendy. W Hula używamy całego ciała: twarzy, dłoni, ramion, bioder, stóp. Tańczy całe ciało, w tańcu jesteśmy tym, o czym opowiadamy, jesteśmy morzem, deszczem, wulkanem kwiatem Lehua. W tańcu Hula mamy niezwykłą okazję stać się częścią natury, jak również częścią opowiadanej legendy. Hula tańczymy boso, co pozwala na bezpośredni kontakt z ziemią i na harmonijny przepływ energii. Kołyszący ruch bioder „podnosi święty płomień” – pobudza naszą energię życiową. Wszyscy komunikujemy się między sobą, a Hula jest fizyczną drogą ekspresji naszych uczuć, emocji i pragnień. Hula informuje, bawi, uzdrawia i inspiruje używając ludzkiego ciała, jako instrumentu do opowiadania historii.
 
Najbardziej znane i powszechne są dwa style tańa Hula:
kahiko – jest to styl świątynny, tradycyjny. Taniec ten jest dynamiczny a ruchy oszczędne, bardziej precyzyjne. Tańczony jest przy akompaniamencie pieśni i tradycyjnych instrumentów np.: Ipu Heke (rodzaj bębna wykonanego z tykwy). Pieśni w stylu kahiko przedstawiają historie bogów, bogiń oraz wodzów hawajskich. Hawajczycy w dawnych czasach nie potrafili pisać ani czytać, właśnie poprzez taniec Hula przekazywali legendy i ważne wydarzenia kolejnym pokoleniom. Stroje tancerzy są w barwach naturalnych, wykonane z roślin np.: liście Ti.
auana – jest to styl współczesny tańca Hula, dostosowany do obecnych czasów. Różni się od kahiko tym, że wykonywany jest przy akompaniamencie melodyjnej muzyki i współczesnych instrumentów, np.: ukulele. Historie w tym tańcu przedstawiają zazwyczaj piękno przyrody hawajskiej, mówią o miłości czy tęsknocie. Ruchy są bardziej płynne i subtelne. W tańcu przeważa swoboda i zmysłowość. Tancerze mają kolorowe stroje, tancerki długie suknie, przyozdobieni kwiecistym lei.
 
Zajęcia poprowadzi Anna Bahniuk - psycholog, pasjonatka kultury hawajskiej, tancerka i instruktorka tańca Hula, masażystka LomiLomi nui. Moimi nauczycielami są – Małgorzata Szokalska w Polsce, Frank Kawaikapuokalani Hewett i Susan Pa’iniu Floyd oraz Hokulani DeRego z Hawajów. Tańcem Hula zajmuję się od 10 lat. Brałam udział w wielu warsztatach, podnosząc swój poziom zaawansowania w tańcu. Jest to moja ogromna pasja, którą przekazuję w czasie zajęć.
 
Aloha Nui loa!
 
UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH TAŃCA HULA DLA NASZYCH GOŚCI GRATIS
 
Harmonogram może ulec zmianie.
 
Zarezerwuj dowolny pakiet pobytowy i ciesz się z uczestnictwa w warsztatach - KLIKNIJ TUTAJ

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij