Piątek, 08/03/2019

Kobiecy weekend z tańcem HULA i Yonelle

MARZEC MIESIĄCEM KOBIET!

 

W dniach 9-10 marca czekamy na Panie z konsultacjami i poradami prowadzonymi w naszej strefie SPA przez kosmetologa YONELLE.

Proponujemy EKSPERCKĄ STREFĘ YONELLE i SPECJALNĄ OFERTĘ ZABIEGOWĄ SPA:

  • Testowanie produktów Yonelle,
  • Profesjonalne badanie kondycji skóry,
  • Indywidualny dobór pielęgnacji domowej,
  • Gifty, upominki kosmetyczne,
  • Specjalna oferta zakupu kosmetyków,
  • Doskonałe zabiegi na twarz i ciało ekspresowo rewitalizujące i odmładzające skórę,
  • Do zabiegów  PREMIUM Yonelle prezent kosmetyczny

 

KOBIECY weekend z tańcem HULA

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy weekend z okazji Dnia Kobiet z tańcem HULA!

 

PIĄTEK, 8.03.2019r.:

I zajęcia - start 16:00, czas trwania ok. 2 h

 

SOBOTA, 9.03.2019r.:

II zajęcia - start 10:00, czas trwania ok. 2 h

III zajęcia - start 16:00, czas trwania ok. 2 h

 

NIEDZIELA, 10.03.2019r.:

IV zajęcia - start o 10:00, czas trwania ok. 2 h

Taniec Hula

Jest nazywany „hawajskim darem dla świata”. To nie tylko taniec, ale także filozofia życia. To bicie serca z wysp hawajskich, a zgrabna forma tańca uosabia piękno i urok mórz południowych. Pełen wdzięku i gracji kołyszący ruch bioder, rytmiczne kroki i symboliczne gesty rąk - ilustrują hawajskie opowieści, mity i legendy. W Hula używamy całego ciała: twarzy, dłoni, ramion, bioder, stóp. Tańczy całe ciało, w tańcu jesteśmy tym, o czym opowiadamy, jesteśmy morzem, deszczem, wulkanem kwiatem Lehua. W tańcu Hula mamy niezwykłą okazję stać się częścią natury, jak również częścią opowiadanej legendy. Hula tańczymy boso, co pozwala na bezpośredni kontakt z ziemią i na harmonijny przepływ energii. Kołyszący ruch bioder „podnosi święty płomień” – pobudza naszą energię życiową. Wszyscy komunikujemy się między sobą, a Hula jest fizyczną drogą ekspresji naszych uczuć, emocji i pragnień. Hula informuje, bawi, uzdrawia i inspiruje używając ludzkiego ciała, jako instrumentu do opowiadania historii.

Najbardziej znane i powszechne są dwa style tańa Hula:

kahiko – jest to styl świątynny, tradycyjny. Taniec ten jest dynamiczny a ruchy oszczędne, bardziej precyzyjne. Tańczony jest przy akompaniamencie pieśni i tradycyjnych instrumentów np.: Ipu Heke (rodzaj bębna wykonanego z tykwy). Pieśni w stylu kahiko przedstawiają historie bogów, bogiń oraz wodzów hawajskich. Hawajczycy w dawnych czasach nie potrafili pisać ani czytać, właśnie poprzez taniec Hula przekazywali legendy i ważne wydarzenia kolejnym pokoleniom. Stroje tancerzy są w barwach naturalnych, wykonane z roślin np.: liście Ti.

auana – jest to styl współczesny tańca Hula, dostosowany do obecnych czasów. Różni się od kahiko tym, że wykonywany jest przy akompaniamencie melodyjnej muzyki i współczesnych instrumentów, np.: ukulele. Historie w tym tańcu przedstawiają zazwyczaj piękno przyrody hawajskiej, mówią o miłości czy tęsknocie. Ruchy są bardziej płynne i subtelne. W tańcu przeważa swoboda i zmysłowość. Tancerze mają kolorowe stroje, tancerki długie suknie, przyozdobieni kwiecistym lei.

Zajęcia poprowadzi Anna Bahniuk - psycholog, pasjonatka kultury hawajskiej, tancerka i instruktorka tańca Hula, masażystka LomiLomi nui. Moimi nauczycielami są – Małgorzata Szokalska w Polsce,  Frank Kawaikapuokalani Hewett i Susan Pa’iniu Floyd oraz  Hokulani DeRego z Hawajów. Tańcem Hula zajmuję się od 10 lat. Brałam udział w wielu warsztatach, podnosząc swój poziom zaawansowania w tańcu. Jest to moja ogromna pasja, którą przekazuję w czasie zajęć.

Aloha Nui loa!

 

Zarezerwuj dowolny pakiet pobytowy i ciesz się z uczestnictwa  w warsztatach: KLIKNIJ TUTAJ

Newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close