0oC Pogoda
Przejdź do treści Idź do góry

Historia

Historia losów XIX - wiecznego pałacu sięga czasów rodziny Mędrzeckich, właścicieli majątku od 1508 roku. To właśnie dla nich założono park, który otacza tę piękną posiadłość.

Poprzednia strona

Pierwsze wzmianki o Trojanowie pochodzą już z XV-go wieku - a jako pierwszy właściciel majątku wspominany jest Mikołaj Powała z Taczowa - postać znana z powieści "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza. Sądzi się, że otrzymał on miejscowość w darze za męstwo wykazane podczas bitwy pod Grunwaldem i Koronowem.

Z biegiem lat majątek wiele razy zmieniał właścicieli. Obecny Pałac został wyremontowany w 1868 r. na zlecenie rodziny Ordęgów, jak donoszą źródła, według projektu architekta Bolesława Podczaszyńskiego. Wtedy też został nadany mu wygląd włoskiej willi.

W posiadanie rodziny Ordęgów posiadłość weszła jako wiano Bronisławy Mędrzeckiej, żony Alfonsa Ordęgi i córki Ludwika Mędrzeckiego, sędziego pokoju powiatu łukowskiego. Następnie Pałac został przekazany jako posag do rodziny Chłapowskich. Po II wojnie światowej majątek został przejęty przez Skarb Państwa i zarządzany przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa.  Pozostawiony bez opieki przez wiele lat popadał w ruinę, a jego stan techniczny stale się pogarszał. Następnie został zakupiony przez obecnego właściciela.

Dziś, otoczony stawami i zielenią 25- hektarowego parku Pałac, dzięki zaangażowaniu nowych właścicieli oraz opracowaniu innowacyjnej koncepcji opartej na filozofii SPA & Wellness otrzymał nowe życie.

Skąd czerpaliśmy pomysł na nazwę?

Otóż „TALARIA” nawiązuje do starogreckigo określenia „skrzydlatych sandałów” – symbolu boga – posłańca – Hermesa. „TALARIAE” były synonimem komfortu i wygody oraz lekkości w chodzeniu po pełnych „wybojów” drogach i ścieżkach życia.

 

 

                            

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij