11oC Pogoda
Przejdź do treści Idź do góry

Hammam & peeling

Nasz hammam to wyjątkowe miejsce...

Poprzednia strona

Dogłębne oczyszczenie ciała oraz ukojenie duszy. Cały rytuał składa się z kilku etapów, które w sposób harmonijny następują jeden po drugim i uzupełniają się wedle starożytnej tradycji. Możesz go wykonać sama w ramach naszej codziennej oferty "autopeeling w hammamie" lub skorzystać z naszych wyjątkowych rytuałów z terapeutką.

ETAP PIERWSZY - NAWILŻENIE CIAŁA

Proces mycia jest w nim częścią najważniejszą, wymagającą skupienia, odpowiedniej atmosfery, która zapewniają osiągnięcie oczekiwanego efektu odprężenia i oczyszczenia

Usiądź na ciepłym kamieniu i polewaj się wodą . Ciepła woda zwilża ciało, otwiera pory oraz  zmiękcza skórę. Dzięki temu łatwiej można usunąć toksyny z organizmu a także natarczywe myśli i stres.


ETAP DRUGI - DOKŁADNE OCZYSZCZANIE CIAŁA

Rytuał ten polega na dogłębnym peelingu ciała . Na co dzień w Talarii przygotowujemy dla ciebie różne peelingi które możesz sama wetrzeć w ciało.  TIP TALARII: zamów jeden rytuałów  HAMMAMU TALARII – np. z okładem ze szlachetnych glinek lub  peelingiem szczotką z naturalnego włosia i relaksującym masażem pianą z mydła powstałego ze zmiażdżonych czarnych oliwek i oleju.

ETAP TRZECI - RYTUAŁ NAMASZCZANIA i RELAKSU

Ostatnim etapem jest nawilżenie skóry, która po dokładnym oczyszczeniu łatwiej będzie wchłaniać substancje odżywcze. w ceromonii autopeelingu do namaszczenia proponujemy  zawsze pasujący do peelingu olej: kokosowy, sezamowy czy zestaw olejów z mandarynką. W ceremonii  z terapeutą  zabieg hammamu kończymy wspaniałym masażem  jednym z wymienionych olejów czy też np. olejem arganowym zwanym ,,płynnym zlotem”. Używany od tysięcy lat przez kobiety marokańskie dla zachowania pięknego i młodego wyglądu, ten „eliksir młodości” ma silne działanie regenerujące i nawilżające skórę.

Czteroetapowy seans czy to wykonany samodzielnie  czy też przy pomocy terapeuty zapewnia odprężenie i głęboki relaks.

UWAGA! Jeśli planujesz wizytę w hammamie, dla własnego komfortu upewnij się w recepcji SPA, czy nie jest akurat zarezerwowany na wyłączność albo nie odbywa się w nim zabieg.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij