11oC Pogoda
Przejdź do treści Idź do góry

Co to jest SPA? Jakie może mieć znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia?

Co wiecie o SPA & Wellness?

Poprzednia strona

co to jest spa

 

 

 

 

 

 

Na co dzień żyjemy w dużym pośpiechu, jesteśmy często zestresowani i zmęczeni, stawiając czoła wszystkim wyzwaniom i obowiązkom. Dobrze więc od czasu do czasu pomyśleć o sobie, odpocząć i miło spędzić czas, relaksując się i „ładując swoje baterie”. Dlatego ludzie często decydują się na weekendowy wyjazd do coraz bardziej popularnych salonów SPA & Wellness. Warto wiedzieć, że wbrew pozorom oba terminy nie oznaczają tego samego, choć bardzo często są ze sobą mylone. Zatem co to jest SPA, a co to jest Wellness? Jaka jest między nimi różnica i jakie znaczenie będą miały nie tylko dla naszego dobrego samopoczucia, ale i stanu zdrowia? O czym warto pamiętać?

Co to jest SPA? 

Uważa się, że sam termin „spa” pochodzi od nazwy miasta w Belgii, które już w starożytności zasłynęło dzięki znajdującym się tam leczniczym wodom, posiadającym właściwości zdrowotne. W związku z tym wyraz „spa” przez długi czas odnosił się do kurortów uzdrowiskowych. Co oznacza SPA współcześnie?
Wraz z rozwojem medycyny, kosmetologii, a także nowoczesnych technologii termin „spa” zmienił znaczenie i odnosi się do wszelkiego rodzaju zabiegów na ciało, których celem jest poprawa naszego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.
Dzisiejsze SPA jest nowoczesnym, komfortowym i skutecznym salonem odnowy biologicznej. Łączy w sobie zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyczne i lecznicze z jakościowym wypoczynkiem, który korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz pozwoli zapomnieć o wszystkich obowiązkach i troskach. Można więc skorzystać z bogatej oferty różnego rodzaju masaży, peelingów i depilacji, w tym także zabiegów na twarz, a to wszystko w miłej i relaksującej atmosferze. Profesjonalna i kompetentna obsługa również będzie miała duże znaczenie.

Co to jest wellness?

Warto wiedzieć, że określenie wellness jest całą filozofią, która sięga początków lat 50. ubiegłego wieku. Odnosi się ogólnie do zdrowego i zrównoważonego trybu życia, a w praktyce oznacza troskę o siebie, swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Zabiegi w SPA idealnie wpisują się w filozofię wellness, pomagając zadbać o swoje ciało i stan swojego ducha. Tak więc wszystkie tego rodzaju praktyki składają się na utrzymywanie równowagi ciała i ducha, która pozwala na osiągnięcie stanu szczęśliwości.

SPA & Wellness – najlepsze połączenie dla ciała i ducha

Patrząc na powyższe korzyści, nic dziwnego w tym, że ludzie szukający odpoczynku i relaksu bardzo chętnie wybierają resorty SPA & Wellness. Tego rodzaju miejsca gwarantują bowiem najlepszy efekt zarówno dla naszego ogólnego stanu zdrowia, jak i dobrego samopoczucia. Będziemy mogli wreszcie zrobić coś dla siebie, zapominając choć na chwilę o codziennych troskach, zrelaksować się i odnaleźć wewnętrzną równowagę. 
Profesjonalne, nowoczesne i dopasowane do indywidualnych potrzeb masaże i różnego rodzaju zabiegi pozwolą także na zminimalizowanie negatywnych skutków, jakie wywołuje w naszym ciele przewlekły stres. 
Jeśli więc mamy taką możliwość, dobrze jest raz na jakiś czas wybrać się z bliskimi do resortu SPA & Wellness, aby wypocząć i zregenerować swoje siły. 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij