11oC Pogoda
Przejdź do treści Idź do góry

Łaźnia parowo - błotna

Już dziś skorzystaj z dobroczynnych własciwości łaźni parowo - błotnej!

Poprzednia strona

Łaźnia parowo- błotna w Talarii daje wiele możliwości korzystania z niej. Dwie podstawowe jej funkcje to klasyczna łaźnia parowa oraz rytuał łaźni błotnej. 

Łaźnia Parowa – z niej możesz korzystać w Talarii na co dzień. Łagodna temperatura oraz wysoka wilgotność to doskonałe warunki do odprężenia i wyciszenia; przyjemnie ciepłe, wilgotne powietrze obniża napięcie mięśni oraz koi nerwy. Kąpiel parowa poprawia wygląd skóry, oczyszcza ją i nawilża. Skóra po kąpieli jest gładka i miękka. Seans w łaźni parowej poprawia odporność i ogólnego stan zdrowia, rozluźnia spięte mięśnie oraz dodaje energii. To wspaniały wstęp do masażu i rewitalizujących zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak korzystać? Weź prysznic przed wejściem, lekko osusz ciało, ręcznik najlepiej zostaw przed łaźnią. W łaźni spłucz wybrane siedzisko wodą (prysznic przy każdym siedzisku). Seans powinien trwać około 20 minut. Podczas seansu możesz chłodzić stopy zimną wodą. Seans możesz uzupełnić peelingiem solnym.

Łaźnia błotna - łączy w sobie cztery podstawowe żywioły: wodę, ogień, ziemię i powietrze w jedno wyjątkowe przeżycie dla ciała i duszy. Seans w łaźni błotnej  jest masażem błotem o różnych barwach i uziarnieniu i kąpieli w wilgotnym gorącym powietrzu, dzięki czemu usunięte zostają obumarłe komórki naskórka, wzmocniona zostaje tkanka podskórna. Kąpiel błotna pozytywnie wpływa na napięcie mięśni i przemiany materii. Temperatura wewnątrz to 35-50 °C, zmienna wilgotność powietrza zwiększa się stopniowo do ok. 100%. Pobyt w łaźni błotnej podzielony jest na etapy: nakładanie glinki lub alg, zasychanie (ok 10-30 minut), zmiękczanie - parą (ok 10-30 minut), oraz  oczyszczający prysznic (ok. 1-5 minuty) a na końcu namaszczenie ciała balsamem lub olejem np. o zapachu mandarynki. Seans łaźni błotnej to 4 w jednym: okład błotny, sucha sauna, sauna parowa, i peeling. To wyjątkowa przyjemność w Talarii i zabieg w łaźni przygotowany na życzenie. Zamów już dziś.

UWAGA! Jeśli planujesz wizytę w łaźni, dla własnego komfortu upewnij się w recepcji SPA, czy nie jest akurat zarezerwowana na wyłączność albo nie odbywa się w niej zabieg.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij