Sobota, 26/06/2021

Plecenie wianków

Powitajmy lato w słowiańskim stylu! Serdecznie zapraszamy Gości obiektu w sobotę, 26 czerwca o godzinie 19:00, do naszej nowej altanki pod kasztanem na spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Starego Kębłowa. Co w programie? Plecenie wianków! Cudowna zabawa i świetny klimat gwarantowane :)

Kilka słów o Paniach z KGW:

Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Kębłowie istnieje od 2014. Skupia blisko 40 członków. Uczestniczy w wielu konkursach, uroczystościach i akcjach. Główne obszary działania Koła to: przygotowywanie stoisk kulinarnych oraz rękodzieła na dożynki, Dni Żelechowa, Jarmarki Bożonarodzeniowe, Orszak Trzech Króli, prace artystyczne i rękodzieło technikami – decoupage, wiklina papierowa, ręcznie malowane ozdoby ceramiczne, drewniane i szklane, ozdoby świąteczne oraz działalność społeczna i integracyjna. Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Kębłowie angażuje się w działalność lokalną w swojej miejscowości, gminie i powiecie.

Szczególne osiągnięcia Koła to:

  • I miejsce w województwie mazowieckim w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP, udział w finale w siedzibie „Mazowsza” w Otrębusach 19.06.2021r.
  • II miejsce i tytuł Srebrnego Koła w I Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2019 z terenu diecezji siedleckiej i diecezji drohiczyńskiej 
  • I miejsce w Konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy podczas Dożynek Powiatowych
    w Łaskarzewie 2018                      
  • „KGW w Agrobiznesie” - Koło zaprezentowało na wizji w programie TVP1 i TVP3 przygotowywanie pączków w sposób tradycyjny. Smażenie pączków odbyło się „pod okiem kamery”.
  • Udział w II Mazowieckim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich w Górznie -  spotkanie z Panią Prezydent 2019r.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij