Piątek, 27/01/2023

Weekend góralski

Serdecznie zapraszamy na pierwszy z serii polskich weekendów regionalnych - GÓRALSKI. Zainspirowani kulturą rdzennych mieszkańców Podhala, a także uwarunkowaniami geograficznymi, stworzyliśmy tę specjalną ofertę dla naszych Gości.

Niech przyświecają nam słowa Józefa Tischnera z "Historii filozofii po góralsku":

Radościami nie pogardzoj, od smutku uciekoj. Ka radość, tam i cnota. Ka smutek, tam grzychy, tam niecnota. Staroj się o radość, a za radościóm przydzie rozum i cało reśta.

 

Co przygotowaliśmy dla naszych Gości?

 

Manager SPA poleca sienną parówkę w domku ziołowym w towarzystwie ziół spod samych Tatr (sobota, 13.00 i 18.00, 15 zł za osobę, czas trwania: 45 minut)*.

Na sobotniej kolacji możecie spodziewać się typowo góralskiego menu: na przystawkę oscypek z żurawiną i suską sechlońską, następnie kwaśnica na wędzonce z kminem, daniem głównym będzie pstrąg z warzywami korzeniowymi, kaszą gryczaną i sosem rydzowym, a na deser podamy babkę grysikową z bakaliami i sosem na bazie śliwowicy.

W barze rozgrzewać Was będzie alkoholowy "Świary Gazda" na cytrynówce i miodzie oraz "Góralski Abstynent", czyli grzane piwo bezalkoholowe*.

 

Już teraz zarezerwujcie dowolny pakiet pobytowy i spędźcie z nami góralski weekend: KLIK

 

* atrakcje dodatkowo płatne

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij