Piątek, 04/01/2019

Hinduski weekend z JOGĄ ŚMIECHU

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy hinduski weekend z JOGĄ ŚMIECHU! Jest to czas, kiedy do Talarii zapraszamy Panie i Panów.

Szef Kuchni postara się o pyszne hinduskie potrawy - macie ochotę na dyniowe curry z owocami morza albo biryni z kurczakiem?

Specjalnie na ten weekend zorganizujemy również pokaz ajurwedyjskiego masażu głowy - SHIRODHARA. Będzie się działo!

 

PLAN ZAJĘĆ Z JOGĄ ŚMIECHU:

SOBOTA, 05.01.2019r.:

I zajęcia - start 10:00, czas trwania ok. 2 h

II zajęcia - start 16:00, czas trwania ok. 2 h

NIEDZIELA, 06.01.2019r.:

III zajęcia - start o 10:00, czas trwania ok. 2 h

 

JOGA ŚMIECHU – CO TO JEST?

Joga Śmiechu stworzona została w połowie lat 90. przez lekarza medycyny dr Madana Katarię, który oparł się na rewelacyjnych odkryciach naukowców, którzy poświęcili dużo uwagi terapeutycznym skutkom śmiechu. Jest to praktyka łącząca ćwiczenia wywołujące śmiech, rozciągające, aktywizujące, pobudzające głębokie oddychanie i relaksujące. Ten rodzaj jogi nie wymaga specjalnego przygotowania ani dobrej kondycji fizycznej, a jedynie otwartości, dzięki której wprowadzane „ćwiczenia śmiechowe” przekształcają się w prawdziwy i zaraźliwy śmiech. Joga Śmiechu to unikalne ćwiczenie dla zdrowia, które łączy bezwarunkowy śmiech z ćwiczeniami oddechowymi i dziecięcą radością życia. Każdy może się śmiać bez używania dowcipów, humoru czy komedii. Na początku śmiech jest stymulowany jako ćwiczenie fizyczne i w połączeniu z kontaktem wzrokowym, naturalna radość życia, która jest typowa dla dzieci, odradza się u dorosłych. Ponieważ nasz organizm nie rozróżnia śmiechu stymulowanego od prawdziwego, Joga Śmiechu jest jedyną techniką, która umożliwia dorosłym ludziom odnaleźć dziecięcą radość życia bez włączania mechanizmów myślowych. Joga Śmiechu omija nasz intelekt, który jest nieodzowny, gdy śmiech jest reakcją na humor, dowcip czy komedie.

Ćwiczenia są dynamiczne, dlatego podczas nich wykonuje się dodatkowo ćwiczenia oddechowe, a na końcu relaksacyjne. Ćwiczenia wpływają na cały system energetyczny człowieka, m.in  pogłębiają oddech, co pozwala na redukcję stresu w organizmie oraz dają uczucie szczęścia i radości. 

  • Wpływ Jogi Śmiechu na organizm i na życie:
    Jak powszechnie wiadomo śmiech jest zbawienny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznej równowagi.
    Przedłużanie tej aktywności w trakcie sesji Jogi Śmiechu oraz powiązanie jej z ruchem i pogłębionym oddychaniem stymuluje krążenie, dotlenia, wspomaga detoksykację organizmu, pobudza system immunologiczny uwalnia duże dawki endorfiny („hormonu szczęścia”) i redukuje poziom kortyzolu. Badania wskazują, że regularna praktyka Jogi Śmiechu uwalnia od negatywnych myśli i emocji, wyrabia w uczestnikach pozytywne nastawienie, jak również podwyższa poziom kreatywności, empatii i współczucia.

Joga Śmiechu zaczyna się od delikatnych rozgrzewających organizm ćwiczeń jak : klaskanie, skandowanie, lekkie ćwiczenia rozciągające. Ćwiczenia oddechowe przygotowują płuca do śmiechu. Aż wreszcie ćwiczenia śmiechowe, które są zabawne i wyzwalają dziecięcą radość, spontaniczność i swobodę bycia w grupie.

Naukowe badania potwierdzają, że 20 minut śmiechu wystarczy aby otrzymać pełne korzyści fizjologiczne i zdrowotne.

Bo jak mówi stare przysłowie: śmiech to zdrowie :)

 

Zarezerwuj dowolny pakiet pobytowy i śmiej się z nami: kliknij tutaj

 

(w ten weekend możliwy pobyt również Panów)

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij