Przejdź do treści Idź do góry

Superior Twin

Pokój typu Superior Twin w Pałacu

od 970zł /noc
Previous page
Powierzchnia: 16m2
Łóżko: two twin beds, a minimum of 90 cm in width
Wyposażenie:
  • Comfort type bed
  • bathroom
  • cosmetic set
  • towels' set
  • flat-screen TV
  • Wi-fi
  • writing set
  • bottled water

Business magic

„Są pracowite i rzetelne, nie potrzebują przywilejów. Mają ogromny dar przekonywania i łatwo przychodzi im wypracowywanie kompromisów. Są konkretne i odważne. Chętnie włączają pracowników do procesu zarządzania. Szybciej uczą się na własnych błędach”. Kobiety w biznesie – tak piszą o nich mężczyźni.
Zapraszamy do odkrycia „piękniejszej twarzy biznesu”. W podróż służbową zabiorą nas: Harriet Hubbard Ayer i Helena Rubinstein (obie zbiły majątek w branży kosmetycznej), Oprah Winfrey, multimilionerka Sara Blakely, która zarobiła swój pierwszy milion przed trzydziestką, właścicielka firmy Spanx produkującej bieliznę wyszczuplającą czy Sheryl Sandberg – od 2008 r. szefowa operacyjna Facebooka.
Każda z nich, aby osiągać sukces, musi od czasu do czasu odpocząć. Sheryl Sandberg co prawda śpi na co dzień tylko 2 do 3 godzin na dobę, jednak nadrabia niedobór snu podczas urlopu. Zapraszamy Panie do pójścia w jej ślady i skorzystania z naszego serwisu dobrego snu lub do relaksu w naszym SPA!

Extravagance masters

Ekstrawagancja to ich mankament... czy zaleta? Kiedyś postrzegane jako odmienne, dziś budzą nasz podziw. Podziwiamy w nich odwagę życia wbrew konwenansom i stereotypom, choć była w tym życiu i nuta szaleństwa. Zazdrościmy tego, jak intensywnie żyły i doświadczały!
W tym pokoju poznacie bliżej sylwetki kobiet znanych z wielkiego talentu, ale i wielkiego ekscentryzmu: Sylvii Plath, Karen Blixen, Fridy Kahlo, George Sand czy Virginii Woolf.
A może i Ty zechcesz dziś zaszaleć i zrobić coś niezwykłego, coś tylko dla siebie? Coś, co warto będzie wspominać!

Fragrance magic

„Co zostaje z najpiękniejszej kobiety na świecie, gdy zgasi światło? Nie widać jej włosów, nie widać piersi, nie widać klejnotów ani piękna jej oczu. Co pozostaje? Kobiecy urok głosu i perfumy” – mawiał Jean Paul Guerlain. Podobno przed wyprawą w celu uwiedzenia Marka Antoniusza, Kleopatra kazała nasączyć żagle swojego statku perfumami, Madame de Pompadour, jedna z faworyt Ludwika XV, wydawała rocznie miliony franków na pachnące eliksiry, a Marilyn Monroe do snu zakładała tylko Chanel No 5.
Zamknij oczy i poczuj zapachy stworzone przez najsłynniejsze „nosy”: Coco Chanel, Germaine Cellier, Calice Becker, Sophię Grojsman i Olivię Giacobetti. Zapachy, które uruchamiają wyobraźnię i wydobywają najsubtelniejsze wspomnienia…
A może marzy Ci się własna kompozycja z nut głowy, serca i głębi? Dlaczego nie skorzystać z warsztatów perfumiarskich w Talaria Resort & SPA?

Noble magic

Kobiety do kuchni…? A niektóre po nagrodę Nobla. Przez większą część historii ludzkości kobiety były oficjalnie wykluczone ze świata nauki, jednakże brak relacji historycznych na ten temat nie oznacza, że nauka była wyłącznie domeną mężczyzn. Wielu kobietom na przestrzeni wieków udało się pokonać marginalizację i wyróżnić się w wybranej przez siebie materii, przecierając szlak dla przyszłych pokoleń młodych kobiet uczonych.
Oddajmy hołd 45 kobietom – wybitnym naukowcom i laureatkom Nagrody Nobla w różnych dziedzinach. Potęga ich umysłu pozwoliła im zajść wysoko – tak wysoko, jak powędrują sny mieszkającej w tym pokoju... Pomyślcie przed zaśnięciem o sukcesie Marii Curie-Skłodowskiej, która jako jedyny naukowiec w historii otrzymała Nagrodę Nobla z dwóch dziedzin, Wisławy Szymborskiej czy Alice Munro – oby dodały Wam skrzydeł!
45 charakterów, 45 odkryć i jedno puste miejsce na kolejne nazwisko… kto wie…

Masters of disguise

Piękne, inteligentne i przebiegłe – oto kobiety, które nie dbając o własne bezpieczeństwo, postanowiły walczyć z wrogiem. Tajne agentki to uosobienie kobiecego sprytu i zaradności. Wszak „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle!”. Dzięki inteligencji emocjonalnej i empatii, a także umiejętności poskramiania własnego ego i zgodnej pracy w zespole, w roli szpiega są podobno niebezpieczniejsze od mężczyzn. Zapraszamy na spacer ulicami miast, w których za rogiem czają się słynne kobiety – szpiedzy! Madryt, Berlin, Paryż, Warszawa, Londyn czy Budapeszt. Uważajmy na sylwetki Maty Hari – agentki z czasów I wojny światowej, Josephine Baker – działaczki ruchu oporu podczas II wojny światowej, Violette Szabo – bohaterki z czasów II wojny światowej czy Krystyny Skarbek – agentki brytyjskiej tajnej służby SOE.

In the eye of the camera

Zapraszamy do stylowej pracowni fotograficznej. W tym pokoju poczujesz się jak Annie Leibovitz – autorka sławnych, pełnych emocji portretów, Ellen von Unwerth – fotograf gwiazd o niezwykle wyrazistym stylu, genialna pejzażystka Annie Griffiths-Belt, a może jak Ruth Harriet Louise – uznana portrecistka Złotej Ery Hollywood, spod ręki której wyszły najpiękniejsze zdjęcia Grety Garbo…?
W Talaria Resort & SPA możesz rozwinąć swoją fotograficzną pasję albo rozpocząć przygodę z fotografią. Wśród naszych warsztatów z pewnością znajdziesz temat, który Cię zainspiruje.

The magic of music

Ryszard Wagner powiedział, że „muzyka jest kobietą”, jednakże do poł. XIX w., podobnie jak w innych dziedzinach kultury, nauki i sztuki, rola kobiet w muzyce ograniczała się raczej do pełnienia funkcji muzy i natchnienia oraz biernego uczestnictwa w życiu muzycznym, a nie czynnego tworzenia muzyki. Prawdziwe zmiany przyniósł dopiero przełom XIX i XX w., co zaowocowało pojawieniem się w muzyce wielu znakomitych i utalentowanych artystek – wokalistek, instrumentalistek, kompozytorek.
Załączając jedną ze starych płyt, przystańmy na chwilę i wsłuchajmy się w przesłanie, które przekazują nam swoimi utworami królowe muzyki – Edith Piaf, Billie Holiday czy Ella Fitzgerald, zwana pierwszą damą piosenki. Pamiętajmy o słynnych kompozytorkach – Marii Szymanowskiej, Klarze Schumann i Grażynie Bacewicz. Niech ich wrażliwość nastroi naszą duszę!

Masters of word

„Słowo pisane jest nieśmiertelne. Ma moc, która przetrwała wojny, trzęsienia ziemi i ułomności ludzkiej pamięci. Coś, co raz zostaje spisane, pozostaje na wieki…”. Mistrzynie słowa musiały przejść długą drogę, zanim zarabianie piórem przestało być zajęciem niewłaściwym dla kobiety z „porządnego domu”. Jeszcze Maria Konopnicka swoje pierwsze próby poetyckie musiała wydawać pod pseudonimem Marko. Z czasem jednak pozycja kobiet – pisarek umocniła się. Jak mawiała Sidonie-Gabrielle Colette, „Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...". W tym pokoju każda z Was poczuje wewnętrzne zadowolenie, przebywając w cudownej aurze twórczości największych artystek – cytowanej już Colette – francuskiej pisarki, Anny Achmatowej – wybitnej radzieckiej autorki czy Virginii Woolf – czołowej postaci literatury modernistycznej XX w.
W tym pokoju znajdziesz brulion… zapisz kilka słów, a może staną się inspiracją dla następnych gości…

Masters of the brush

„Więc chodź, pomaluj mój świat...” – śpiewało swojego czasu 2 plus 1. Ten cytat sam ciśnie się na usta, gdy wchodzimy do pokoju, zainspirowanego wielkim talentem Tamary Lempickiej, Olgi Boznańskiej czy Gillian Lynne.
Pamiętajmy też o rzeszy bezimiennych malarek – „tych, które na przestrzeni dziejów w pracowniach swoich ojców i mężów gruntowały płótna, ścierały pigmenty, mieszały farby… Niekiedy, dopuszczane do sztalug, poprawiały powstający obraz, dodając krztynę swojej wrażliwości do warsztatu mistrzów”. Pamiętajmy, jak trudną drogę musiały przejść kobiety, aby zaakceptowano je w świecie sztuki. Jeszcze na początku XX w., aby dostać się na Akademię Sztuk Pięknych, Zofia Stryjeńska musiała przebierać się za mężczyznę!
Wejdźmy do świata stworzonego ciężką pracą, wytrwałością, determinacją oraz niezwykłą wrażliwością mistrzyń pędzla i pozwólmy otoczyć się największymi arcydziełami…
Niech zainspirują nas także założycielki słynnych firm kosmetycznych – Helena Rubinstein, Harriet Hubbard czy Elizabeth Arden. Pędzel służy nam przecież również do makijażu!

Dance magic

Mówi się, że w tańcu można pozwolić sobie na luksus bycia sobą, a taniec to nie pasja, ale styl życia. Taniec oddaje naszą osobowość, temperament i cechy charakteru. Pozwala wyrazić nasze uczucia i emocje.
Przez wieki był traktowany jako zajęcie niemoralne i niewłaściwe dla kobiet z dobrego domu, a tancerki stanowiły grupę zawodową wyjętą poza nawias społeczeństwa. Przemiany w tej sferze przyniósł dopiero przełom XIX i XX w. A dziś… tańczymy prawie wszyscy.
Cofnijmy się o sto lat, do początków XX w. W podróż po scenach całego świata zabiorą nas słynne tancerki – Isadora Duncan, Anna Pavlova – rosyjska tancerka baletowa, Martha Graham – jedna z najważniejszych prekursorek tańca współczesnego oraz Harriet „Quicksand” Browne – mistrzyni stepu. Poznacie je po butach!
A teraz… sprawdźcie czy dzisiaj nie uczymy się tańczyć?

Newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close