11oC Pogoda
Przejdź do treści Idź do góry

Ziołowy domek

Serdecznie zapraszamy do naszego domku ziołowego!

Previous page

Nasz Ziołowy Domek to rodzaj lekkiej bio sauny. To idealny pomysł na relaks po zabiegach lub gorących saunach. Wypoczynkowi na sianie towarzyszy element aromaterapii uwalniający się dzięki wywarowi z ziół unoszących się dzięki podgrzaniu poprzez piec kamienny. Tutaj można przebywać od 30 do 60 minut. Temperatura nie jest zbyt wysoka, zatem z domku ziołowego można korzystać codziennie oraz bez większych przeciwwskazań.

Siano i zioła ogrzewają się i uwalniają olejki eteryczne, produkując naturalne związki kumaryny. Ta substancja lecznicza zawarta w sianie jest wchłaniana przez drogi oddechowe, mając działanie uspokajające i przeciwzapalne. Ciepło zmniejsza obciążenie układu krążenia i rozluźnia mięśnie, otwiera pory skóry i oczyszcza ciało.

Korzenie biosauny sięgają XVIII wieku, kiedy to alpejscy chłopi wykorzystywali nagrzane przy obróbce lnu i konopi pomieszczenia do kąpieli parowych. Zapachy i atmosfera tych pomieszczeń pozwalały na odpoczynek i oferowały jednocześnie łagodną kurację dróg oddechowych. 

 

TIP TALARII: Sienna parówka – to wspaniały pomysł dla tych , którzy chcą więcej: ziół , pary, odprężenia- taki seans możemy dla Ciebie zorganizować w każdej chwili w trzech przygotowanych do tego wyjątkowych siedziskach.

 

UWAGA! Jeśli planujesz wizytę w ziołowym domku, dla własnego komfortu upewnij się w recepcji SPA, czy nie odbywa się w nim aktywność.

Newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close